migrator migrator 31.01.2010

Orlando Magic wygrywa. Gortat zdobył 4 punkty

Koszykarze Orlando Magic wygrali 31. mecz w sezonie ligi NBA. Cztery punkty dla tej drużyny zdobył Marcin Gortat.

Zespół z Orlando pokonał u siebie 104:86 Atlantę Hawks. Polski koszykarz przebywał na parkiecie 7 minut i 10 sekund. W tym czasie zdobył cztery punkty, zanotował też trzy zbórki - dwie w ataku i jedną w obronie.

W zwycięskim zespole double-double miał Dwight Howard, który zdobył 31 punktów i miał 19 zbiórek, z czego 18 w obronie. Po 19 punktów dla Atlanty zdobyli Joe Johnson i Jamal Crawford. Orlando Magic są drugą drużyną w Konferencji Wschodniej. Lepszy bilans mają tylko Cleveland Cavaliers.

Dogrywką zakończyło się spotkanie w Memphis, w którym miejscowi Grizzlies przegrali 102:109 z New Orleans Hornets. Po czterech kwartach na tablicy wyników był remis 97:97, a w dogrywce lepsi okazali się Hornets, którzy zdobyli siedem punktów więcej. 22 punkty dla zwycięskiej ekipy zdobył David West, a w pokonanym zespole najskuteczniejszy byli Zach Randolph i Marc Gasol - obaj zdobyli po 25 punktów.

Goście okazali się także lepsi w dogrywce w meczu Dallas Mavericks z Portland Trai Blazers. Niesamowitym wyczynem popisał się zawodnik z Portland Andre Miller, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, zdobywając 52 punkty, w tym siedem w dogrywce. W takiej sytuacji gospodarzom nie pomogła dobra dyspozycja Dirka Nowitzkiego, który rzucił 28 punktów dla Mavericks. Portland wygrali to spotkanie 114:112.