migrator migrator 19.01.2010

Polscy szczypiorniści grają dziś z Niemcami

W Austrii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych z udziałem naszych reprezentantów.
  • Bogdan Wenta

Polacy mają medalowe ambicję, wszak w ubiegłym roku zdobyli brązowe medale Mistrzostw Świata, a jeszcze nigdy w historii nie stali na podium Mistrzostw Europy.

Podopieczni Bogdana Wenty w pierwszym meczu zmierzą się z Niemcami, którzy zaliczani są do grona faworytów imprezy. To właśnie niemiecka drużyna pozbawiła Polskę złotego medalu Mistrzostw Świata przed trzema laty, gdy w finale pokonała naszych reprezentantów. Niemcy to mistrzowie Europy z 2004 roku, a przed dwoma laty w Norwegii zajęli czwarte miejsce.

Polacy zajęli wtedy siódmą pozycję. W Austrii tytułu mistrza Europy bronić będzie Dania, która dwa lata temu w finale wygrała z Chorwacją.

Mecze mistrzostw odbywać się będą w pięciu miastach: w Wiedniu, Linzu, Grazu, w Wiener-Neustadt i w Innsbrucku, gdzie spotkania grupowe rozgrywać będą Polacy. Poza Niemcami rywalami Polaków w grupie C będą Szwedzi oraz Słoweńcy.

Mecz z Niemcami rozpocznie się o godzinie 18:30. Ze Szwedami ekipa Bogdana Wenty zagra w środę, a dwa dni później zmierzy się ze Słoweńcami.