migrator migrator 24.01.2010

Sikora poza podium w Anterselvie

Tomasz Sikora zajął szóste miejsce w biathlonowym biegu pościgowym na 12,5 kilometra w Anterselvie, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata.

Wygrał Austriak Daniel Mesotitsch, przed Niemcem Arndem Peifferem i swoim rosakiem Dominikiem Landertingerem.

Sikora ruszył na trasę jako jedenasty zawodnik wczorajszego sprintu. Po pierwszym strzelaniu, w trakcie którego zaliczył jedno pudło, spadł na 16. pozycję. Kolejne bezbłędne wizyty na strzelnicy pozwoliły mu jednak na walkę o miejsce w pierwszej dziesiątce.

Zwycięzca biegu wystartował jako piąty. Z kolei Niemiec Peiffer bronił pierwszej pozycji, wywalczonej we wczorajszym sprincie.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Francuz Simon Fourcade, który dziś zajął 14. miejsce. Na drugie miejsce zepchnął Rosjanina Jewgienija Ustiugowa, który nie startował w Anterselvie.