migrator migrator 24.01.2010

Zwycięstwo Czechów. Wciąż szanse na awans w ME

Czescy piłkarze ręczni pokonali Słoweńców 37:35 w meczu drugiej fazy mistrzostw Europy.

Czescy piłkarze ręczni pokonali Słoweńców 37:35 w meczu drugiej fazy mistrzostw Europy. Wynik ten oznacza, że oba zespoły mają jeszcze teoretyczne szanse awansu do półfinałów.

Lepszym dorobkiem punktowym w ich grupie legitymują się jednak na razie Polska, Francja i Hiszpania.

Do przerwy Czesi prowadzili 21:12 i zapowiadało się na pogrom. słoweńcy jednak po raz kolejny udowodnili, że potrafią odrabiac starty. Na siedem minut przed końcem meczu przegrywali już tylko trzema bramkami (31:34). Czesi, którzy rozpoczęli drugą fazę mistrzostw z zerowym dorobkiem, zachowali jednak w końcówce zimną krew i potrafili pokonać rewelacyjnie dotąd spisująca się w turnieju Słowenię.

Rewelacyjny mecz rozegrał w drużynie Czech Filip Jicha, który zdobył 12 bramek. W drużynie Słowenii najskuteczniejszy był Vit Kavticnik, zdobywca ośmiu goli.
We wcześniejszych meczach Polska pokonała Hiszpanię 32:26, a Francuzi Niemców 24:22. Po pierwszej kolejce spotkań drugiej fazy, w grupie II prowadzą Polacy i Francuzi - po 5 punktów. Hiszpania ma 3 punkty, Słowenia i Czechy - po 2, a Niemcy - 1. Do półfinałów awansują dwie najlepsze ekipy.