migrator migrator 26.01.2010

Najlepsza narciarka została przyłapana na dopingu

Alena Sidko, jedna z najlepszych rosyjskich biegaczek narciarskich, została przyłapana na stosowaniu niedozwolonego dopingu.

Alena Sidko, jedna z najlepszych rosyjskich biegaczek narciarskich, została przyłapana na stosowaniu niedozwolonego dopingu. Brązową medalistkę olimpijską w sprincie sprzed czterech lat z Turynu wycofano z reprezentacji Rosji na igrzyska w Vancouver - informuje portal gazieta.ru.

Pozytywną próbkę, która zdecydowała o dopingowej "wpadce" 30-letniej Sidko, pobrano 26 grudnia, po lokalnych zawodach narciarskich w Krasnogorsku. Wyniki rosyjskich służb antydopingowych potwierdziło międzynarodowe laboratorium w Barcelonie. Zawodniczka, która dziś wróciła z obozu przygotowawczego w Austrii, musi teraz zdecydować, czy chce zbadania tzw. próbki B.

Poza medalem olimpijskim, największym osiągnięciem Sidko jest trzecie miejsce w sprincie drużynowym w mistrzostwach świata w 2005 roku. Ma tez na koncie jedno zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w sprincie. W poprzednim sezonie Alena Sidko zajęła 27. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w tym - plasuje się na 15. pozycji.