migrator migrator 29.01.2010

Chicago Blackhawks pokonali San Jose Sharks 4:3

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej ligi NHL górą hokeiści Chicago Blackhawks. Czarne Jastrzębie pokonały po dogrywce San Jose Sharks 4:3.

Bohaterem spotkania był Troy Brouwer. Skrzydłowy Chicago strzelił dwie bramki, w tym zanotował decydujące trafienie.

Ósme zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Ottawa Senators. Ofiarami zwycięskiej serii stali się obrońcy Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins, pokonani przez Senatorów 4:1. Ottawa wyrównała swój rekord zwycięstw z rzędu, sprzed 3 lat.

Ciągle ostatni na Wschodzie Carolina Hurricanes odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując 4:1 New York Islanders. Dla Wyspiarzy była to z kolei trzecia porażka z rzędu. Ósmą bramkę w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył kapitan Caroliny Eric Staal.

Trzeci wynik 4:1 padł w Columbus, gdzie miejscowi Blue Jackets przegrali z Los Angeles Kings. Dla Królów setną i 101. bramkę w karierze zdobył Słoweniec Anże Kopitar.

Atlanta Thrashers pokonali na wyjeździe Philadelphia Flyers 4:3. Decydująca była trzecia tercja wygrana przez Thrashers 3:0. Zwycięskiego gola zdobył Jim Slater, a Lotnicy przegrali pierwsze w tym sezonie spotkanie, w którym prowadzili po dwóch tercjach. W poprzednich 22 odnosili same zwycięstwa.