migrator migrator 06.06.2010

10 osób rannych podczas meczu w RPA

Nigeria pokonała Koreę Północną w towarzyskim meczu dwóch zespołów, które zagrają na Mundialu. Bardziej ważne od samego spotkania było to w jakich okolicznościach przebiegła druga połowa.
Puchar ŚwiataPuchar Świata

4 minuty po jej rozpoczęciu, przy stanie 1:0 dla Nigerii, spotkanie zostało przerwane. Podczas próby wejścia na stadion co najmniej 10 osób zostało staranowanych i odniosło obrażenia. Wśród rannych był policjant, który odniósł największe obrażenia. Zmiażdżyła go stadionowa brama. Według policji, setki kibiców próbowały wejść na mecz z kserokopiami biletów.
Prowadzenie Nigeryjczykom, jeszcze przed całym zamieszaniem, zdobył Yakubu Aiyegbeni. W drugiej połowie, po wznowieniu meczu, wyrównał Jong Tea-Se. Już minutę po jego trafieniu było 2:1, a gola z karnego zdobył Victor Obinna, a w ostatniej minucie Koreę pogrążył Obafemi Martins.