migracja
migrator migrator 01.04.2010

Zwycięstwa siatkarzy Delecty i Zaksy

Siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w Olsztynie z AZS UWM także 3:0.
Siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Stan rywalizacji do trzech wygranych wynosi 2:1 dla gości.
Jastrzębian przed pierwszym meczem w Bydgoszczy od awansu dzieliło tylko jedno zwycięstwo. Gospodarze pokazali jednak, że do końca chcą walczyć o półfinał. Pokonali gości po zaciętym meczu. Co prawda pierwszą partię wygrali 25:17, ale drugą i trzecią wygrywali minimalnie - 26:24 i 25:23.
Czwarty mecz ćwierćfinalowy w tej parze zostanie rozegrany w piątek, także w Bydgoszczy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała swój drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski siatkarzy. W trzecim spotkaniu, a pierwszym w Olsztynie, pokonała tamtejszy AZS UWM 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA prowadzi 2:1.
Po drugim meczu w Kędzierzynie, którzy olsztynianie wygrali 3:2, ich kibice liczyli na wygraną. Tymczasem goście sprowadzili ich na ziemię, nie oddając ani seta. Najwięcej problemów ZAKSA miała w pierwszym secie, wygranym na przewagi 26:24. W drugim poszło nieco łatwiej - 25:23, a w trzecim zanotowała pewną wygraną 25:17.
Kolejny, czwarty mecz, zostanie rozegrany w sobotę, także w Olsztynie.