Polskie Radio
migrator migrator 07.05.2010

1. liga: ŁKS remisuje z Pogonią

ŁKS Łódź zremisował z Pogonią Szczecin 2:2 w najciekawszym dzisiejszym meczu 1. ligi piłkarskiej. Oba zespoły walczą o awans do Ekstraklasy.

Goście wyszli na prowadzenie w 23. minucie po strzale Piotra Petasza. Wyrównał Piotr Madejski w 47. minucie. Portowcy ponownie objęli prowadzenie cztery minuty później po golu Marcina Woźniaka. Wynik meczu ustalił Janusz Wolański w 88. minucie meczu.

Po podziale punktów ŁKS i Pogoń zachowały 4. i 5. pozycję w tabeli. Od jutrzejszych meczów Górnika Zabrze i Sandecji Nowy Sącz.

W pozostałych dzisiejszych meczach Warta Poznań przegrała z MKS Kluczbork 1:3, a rozpaczliwie walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola pokonała 3:2 Znicz Pruszków.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Petasz (23), 1:1 Piotr Madejski (47), 1:2 Krzysztof Hrymowicz (51), 2:2 Janusz Wolański (88).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Piotr Świerczewski, Piotr Madejski, Tomasz Hajto, Adrian Woźniczka. Pogoń Szczecin: Maksymilian Rogalski, Marcin Woźniak.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów 3˙000.

Wyniki meczów 29. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 3:2 (3:0)

Warta Poznań - MKS Kluczbork 1:3 (1:2)

Pozostałe mecze kolejki

2010-05-08:

Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz (17.00)
Wisła Płock - GKP Gorzów Wlkp. (17.00)
KSZO Ostrowiec Św. - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18.00)
GKS Katowice - Motor Lublin (19.00)
Górnik Łęczna - Górnik Zabrze (19.00)
Widzew Łódź - Flota Świnoujście (19.10)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Stal Stalowa Wola 28 3 10 15 27-47 19 -20

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują bezpośrednie mecze