migracja
migrator migrator 20.04.2010

Złoty Kask - Hampel i Protasiewicz najlepsi w półfinałach

Jarosław Hampel (Unia Leszno) wygrał turniej półfinałowy Złotego Kasku w Rawiczu. Zdobył 13 punktów, przegrywając tylko jeden wyścig.

Na torze w Rawiczu Hampel zdobył 13 punktów, tyle samo co jego kolega z Unii Leszno - Damian Baliński. Awans uzyskało także kolejnych sześciu zawodników: Tomasz Gapiński (Caelum Stal Gorzów Wlkp.), Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów), Maciej Janowski (Betard WTS Wrocław), Robert Miśkowiak (PSŻ Lechma Poznań), Wiesław Jaguś (Unibax Toruń) i Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów).
W Gdańsku Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) uzyskał 14 punktów, wyprzedzając Daniela Jeleniewskiego (Betard WTS Wrocław) o trzy punkty. Kolejne miejsca premiowane awansem wywalczyli: Dawid Stachyra (Lotos Wybrzeże Gdańsk), Tomasz Jędrzejak (Tauron Azoty Tarnów), Janusz Kołodziej (Unia Leszno), Adrian Miedziński (Unibax Toruń), Piotr Świderski (Betard WTS Wrocław) oraz Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra).
Finał zawodów za 2010 rok odbędzie się w Częstochowie. Z kolei 30 kwietnia w Zielonej Górze zostanie rozegrany zaległy finał z zeszłego roku.