Polskie Radio
migrator migrator 15.05.2010

Szabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków (Posłuchaj)

Niemiec Nicolas Limbach wygrał w Warszawie 55. edycję turnieju szermierczego Pucharu Świata "O Szablę Wołodyjowskiego", pokonując w finale Węgra Csabę Galla 15:6.
  • Szabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków

Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się zakwalifikować nawet do ćwierćfinałów rozgrywanego w Warszawie turnieju szermierczego. Najwyżej - na 13. miejscu - został sklasyfikowany Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)

Relacja Renaty Susałko:

Koniusz odpadł w 1/8 finału, przegrywając z liderem światowego rankingu, najlepszym w ubiegłorocznych mistrzostwach globu Niemcem Nicolasem Limbachem 12:15. Wcześniej wyeliminował dwóch Francuzów - Cyrila Verbrackela pokonał 15:14, a Bolade Apithy'eho 15:9.

Limbach okazał się za trudnym rywalem nie tylko dla Koniusza, ale i dwóch innych biało-czerwonych. W pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał Adama Sęczka 15:6, a w kolejnej Mateusza Górskiego (KKSz Konin) 15:11.

Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice), który przed dwoma tygodniami triumfował w zawodach PŚ w Tajlandii, odpadł w 1/16 finału. Uległ Niemcowi Richardowi Huebersowi 12:15 i uplasował się na 20. pozycji.

Limbach - Gall 15:6

kolejność: 1. Limbach, 2. Gall, 3. Tricarico, Iliasz, 5. Szilagyi, 6. Pillet, 7. Lontay, 8. Huebres

Miejsca Polaków w turnieju głównym 55. edycji zawodów PŚ "O Szablę Wołodyjowskiego":

13. Marcin Koniusz, 20. Adam Skrodzki (obaj AZS AWF Katowice), 25. Mateusz Górski (KKSz Konin), 27. Jakub Ceranowicz (AZS AWF Katowice), 29. Filip Cieszkowski (AZS AWF Warszawa), 30. Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec), 44. Marcin Kościelniakowski, 47. Sebastian Więch (obaj AZS AWF Warszawa), 49. Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec), 51. Łukasz Gal, 60. Patryk Pałasz (obaj KKSz Konin), 62. Jan Karkosz (AZS AWF Katowice), 64. Adam Sęczek (UKS Viktor Warszawa).