migrator migrator 14.03.2010

Tomasz Sikora znowu daleko!

Martin Fourcade wygrał biathlonowy bieg pościgowy na 12,5 kilometra w fińskim Kontiolahti. Jedenaste miejsce zajął Tomasz Sikora.
Tomasz SikoraTomasz Sikora(fot.East News)

Bieg miał bardzo interesujący przebieg, głównie ze względu na dużo pomyłek czołowych zawodników na strzelnicy. Presję najlepiej wytrzymał Fourcade, który wystartował jako trzeci. Rosjanin Iwan Czerezow, który jako zwycięzca sprintu jako pierwszy ruszył na trasę, ukończył zawody na piątym miejscu. Z drugiej strony - bezbłędne strzelanie dało czwartemu Szwedowi Carlowi Johanowi Bergmanowi awans aż o 33 pozycje.

Awansował także Sikora, który wystartował jako 19. Polak zanotował tylko jedną pomyłkę - na trzecim strzelaniu, dzięki czemu mógł walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce.