migrator migrator 03.03.2010

Argentyna lepsza od Niemiec

Niemcy przegrały w Monachium z Argentyną 0:1 (0:1) w towarzyskim meczu piłkarskim. Obie drużyny są wśród faworytów mistrzostw świata w RPA.

Spotkanie na Allianz Arena w Monachium oglądało 65 tys. widzów.

Niemcy - Argentyna 0:1 (0:1)

Bramka: Gonzalo Higuain (45+1).

Niemcy: Rene Adler; Jerome Boateng, Per Mertesacker, Serdar Tasci, Philipp Lahm; Bastian Schweinsteiger (75-Sami Khedira), Michael Ballack, Thomas Mueller (67-Toni Kroos), Mesut Ozil (67-Cacau), Lukas Podolski, Miroslav Klose (45-Mario Gomez)

Argentyna: Sergio Romero; Nicolas Otamendi, Martin Demichelis (57-Nicolas Burdisso), Walter Samuel, Gabriel Heinze (48-Clemente Rodriguez); Javier Mascherano, Juan Sebastian Veron (90-Mario Bolatti), Jonas Gutierrez, Angel di Maria; Lionel Messi, Gonzalo Higuain (62-Carlos Tevez).

Cisza na stadionie w Monachium była najbardziej wymownym komentarzem po meczu Niemców z Argentyńczykami. Goście byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygrali, a rozmiary ich zwycięstwa mogły być wyższe.

Jedyną bramkę zdobył tuż przed przerwą napastnik Realu Madryt Gonzalo Higuain po bardzo efektownej akcji. Otrzymał dokładne podanie od Angela di Marii, minął zwodem Pera Mertesackera i posłał piłkę obok Rene Adlera, który wybiegł prawie 30 metrów od bramki. Di Maria kilka minut wcześniej był bliski pokonania Adlera, ale trafił w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy Juan Sebastian Veron, królujący w środkowej części boiska, mógł zdobyć jeszcze piękniejszą bramkę. Z 40 metrów przelobował Adlera, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

Gospodarze przebudzili się dopiero wraz z wejściem na boisko Cacau, który w 67. minucie zastąpił słabo spisującego się Mesuta Ozila. Brazylijczyk z niemieckim paszportem dwukrotnie zagroził bramce Sergio Romero.

Komentatorzy ocenili, że było to najbardziej efektowne zwycięstwo reprezentacji Argentyny od 18 miesięcy, gdy selekcjonerem został Diego Maradona.