migracja
migrator migrator 02.04.2010

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla i ZAKS-y w połfinałach (Posłuchaj)

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla i ZAKSy Kędzierzyna Koźle awansowali do półfinału mistrzostw Polski.
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Podopieczni Roberto Santilliego pokonali na wyjeździe 3:1 Delectę Bydgoszcz. Najbardziej wartościowym graczem spotkania (MVP) został wybrany Rosjanin Paweł Abramov. Jastrzębianie wygrali ćwierćfinałową rywalizację 3:1.

Także  ZAKSa Kędzierzyn Koźle awansowała do półfinału Plus Ligi Siatkarzy. Olsztyński AZS UWM przegrał drugi raz we własnej hali 0:3, w setach 22:25, 21:25 i 20:25 i w całym play-off 1:3. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający ZAKSy Michał Masny.
Szkoleniowiec gospodarzy Mariusz Sordyl nie ukrywał, że awansowała drużyna grająca równiej:

Trener ZAKSy Krzysztof Stelmach chwalił oba zespoły, choć bardzo cieszył się, że jego plan na przyjazd do Olsztyna został zrealizowany w stu procentach:

Jednym z jaśniejszych punktów zwycięskiej drużyny był przyjmujący -Michał Ruciak:

W trzecim secie na rozegraniu w AZS UWM Olsztyn wszedł Maciej Kusaj i zebrał bardzo dobre recenzje:

Wcześniej do półfinału PlusLigi siatkarzy awansowały: Skra Bełchatów i Asecco Resovia Rzeszów.