migracja
migrator migrator 01.04.2010

Cracovia przegrała mecz o sześć punktów (Posłuchaj)

Cracovia Kraków przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1 mecz 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył Remigiusz Jezierski w 67. minucie spotkania.
  • bernasik_jaga
Zarówno Cracovia, jak i Jagiellonia, przystąpiły do meczu jako zespoły walczące o utrzymanie. Po wyjazdowym zwycięstwie bliżej pozostania w lidze są gracze Jagiellonii.
Na początku meczu najwazniejszym wydarzeniem było wczesne zejście - z powodu kontuzji - Marcina Burkahrdta. Na murawie pojawił się Kamil Grosicki, który miał godzinę później udział w zdobyciu zwycięskiej bramki dla gości. W pierwszej połowie gole nie padły, choć do głosu coraz częściej dochodziła Jagiellonia, a obrońcy Cracovii dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej.
W drugiej części gry odważniej zaatakowali gospodarze, ale Aleksandru Suworow i Radosław Matusiak nie potrafili pokonać Grzegorza Sandomierskiego. Gol padł za to dla gości - Grosicki mocno uderzył zza pola karnego, Mariusz Cabaj sparował pilkę, ale dopadł do niej Jezierski, wykorzystując znakomitą okazję. Cracovii nie pomógł już nawet Bartosz Ślusarski, który wrócił do gry po siedmiu miesiącach przerwy.
Po 23 meczach w Ekstraklasie Jagiellonia ma 26 punktów i plasuje się już w środkowych rejonach tabeli. Cracovia wciąż tylko trzy punkty nad strefą spadkową .