migrator migrator 03.06.2010

Żużlowcy Unibaksu Toruń najlepsi w Polsce

Żużlowcy Unibaksu Toruń Wiesław Jaguś i Adrian Miedziński wygrali na swoim torze finał mistrzostw Polski par klubowych.

Gospodarze zdobyli 23 punkty. Drugie miejsce zajęła Marma Hadykówka Rzeszów, a trzecie Polonia Bydgoszcz. Te dwie pary uzyskały po 20 punktów, a o kolejności zdecydował wyścig dodatkowy.
Klasyfikacja:

1. Unibax Toruń 23 pkt
Wiesław Jaguś 13 (1,1,3,2,3,3), Adrian Miedziński 10 (2,3,2,3,0,w)
Emil Pulczyński (nie startował)

2. Marma Hadykówka Rzeszów 20+3
Rafał Okoniewski 15+3 (3,3,1,3,2,3+3), Maciej Kuciapa 5 (0,1,2,0,0,2)

3. Polonia Bydgoszcz 20+2
Grzegorz Walasek 10+2 (2,3,0,3,1,1), Robert Kościecha 10 (0,1,3,1,2,3)
Damian Adamczak (nie startował)

4. Unia Leszno 19
Janusz Kołodziej 11 (3,0,2,1,2,3), Damian Baliński 8 (0,2,3,2,1,0)
Sławomir Musielak (nie startował)

5. Tauron Azoty Tarnów 18
Krzysztof Kasprzak 12 (1,2,1,3,3,2), Sebastian Ułamek 6 (3,0,w,0,2,1)
Szymon Kiełbasa (nie startował)

6. Betard WTS Wrocław 18
Daniel Jeleniewski 10 (1,3,1,2,3,0), Maciej Janowski 8 (2,2,0,1,3,0)

7. Start Gniezno 8
(Krzysztof Jabłoński 5 (2,d,0,2,1), Mirosław Jabłoński 3 (0,1,1,0,0,1)
Maciej Wawrzyniak 0 (0).

Najlepszy czas w 11. wyścigu uzyskał Adrian Miedziński - 58,57 s. Sędziował Marek Wojaczek (Godziszka). Widzów: 7 700.

Medale przyznano też zawodnikom rezerwowym, którzy nie startowali w finałowym turnieju. Złoty otrzymał również Emil Pulczyński, a brązowy - Damian Adamczak. Marma Hadykówka nie miała zawodnika rezerwowego.

Sprawa mistrzowskiego tytułu dla Unibaksu rozstrzygnęła się w 18. wyścigu. Dla torunian, jako pierwszych, była to ostatnia seria startów, a ich rywale, zawodnicy Polonii kończyli piątą rundę. Najpierw wykluczony został Miedziński za spowodowanie przerwania. Jednak osamotniony Jaguś w powtórce wywalczył remis, pokonując Kościechę i Walaska.

Toruńska para zgromadziła 23 punkty. Rywale nie byli w stanie jej prześcignąć, pomimo że mieli przed sobą po jednym wyścigu. Polonia Bydgoszcz i Unia Leszno miały po 16 punktów, Marma Hadykówka Rzeszów i Tauron Azoty Tarnów - po 15, a Start Gniezno - siedem.

W 19. wyścigu Marma Hadykówka zwyciężyła Start 5:1, w 20. wyścigu - Tauron Azoty zremisował z Unią Leszno, a w 21. wyścigu Polonia pokonała Betard WTS 4:2. Okazało się, że Marma Hadykówka i Polonia uzyskały łącznie po 20 punktów; o miejscach na podium zdecydował dopiero wyścig dodatkowy.

W 21. zmierzyli się będący najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju Okoniewski i Walasek. Rzeszowianin zwyciężył zdecydowanie, zapewniając sobie i Kuciapie srebrny medal.