migracja
migrator migrator 18.04.2010

Błędy Fabiańskiego. Porażka Arsenalu

Arsenal Londyn praktycznie stracił szanse na mistrzostwo Anglii. "Kanonierzy" przegrali ligowy mecz z Wigan Athletics 2:3, mimo iż do 80. minuty prowadzili dwiema bramkami.
W efekcie na trzy kolejki do końca rozgrywek Premier League mają sześć punktów straty do Chelsea i pięć do Manchesteru United.
Arsenal przez niemal cały mecz konsekwentnie realizował nakreślony przez Arsene'a Wengera plan zdobycia trzech punktów. Bramki strzelali Theo Walcott w 41. i Michael Silvestre w 48. minucie spotkania. Gospodarze, walczący o pozostanie w Premier League, wspięli się jednak na wyżyny swoich umiejętności i potrafili nie tylko wyrównać po golach Bena Watsona w 80. i Titusa Bramble w 89. minucie, ale też doprowadzić do wygranej po strzale Charlesa N'Zgobii tuż przed końcowym gwizdkiem. W bramce Arsenalu stał Łukasz Fabiański.
Arsenal, choć ma jeszcze czysto teoretyczne szanse na tytuł, nie liczy się już właściwie w walce o mistrzostwo. Największe szanse mają Chelsea, która w sobotę uległa Tottenhamowi 1:2 oraz Manchester United, który wygrał 1:0 derbowy pojedynek z Manchesterm City.