migracja
migrator migrator 27.03.2010

Magdalena Neuner z Kryształową Kulą

Magdalena Neuner zwyciężyła w klasyfikacji generalnej PŚ w biatlonie. W ostatnim indywidualnym biegu sezonu Niemka wygrała na 12,5 kilometra w rosyjskim Chanty-Mansyjsku.
Neuner, złota medalistka olimpijska w tej konkurencji z Vancouver, popełniła na strzelnicy dwa błędy, ale wystarczyło to do zwycięstwa. Przybiegła na metę z przewagą 17 sekund nad Francuzką Sandrine Bailly oraz 23 sekundy nad Słowaczką Anastazją Kuzminą.
Kryształową Kulę mogła Neuner odebrać już tylko jej rodaczka Simone Hauswald, która jednak po aż siedmiu niecelnych strzałach zajęła dopiero 18. miejsce. Hauswald, podobnie jak inna Niemka Kati Wilhelm oraz Bailly, kończy po tym sezonie biathlonową karierę.
W dzisiejszym biegu, z udziałem 30 najlepszych zawodniczek Pucharu Świata, nie startowały polskie zawodniczki.

Magdalena Neuner, obok zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharze Świata, wywalczyła też małą Kryształową Kulę za biegi pościgowe.