migrator migrator 16.05.2010

Nadal lepszy od Federera

Rafael Nadal wygrał turniej tenisowy w Madrycie. Hiszpan, rozstawiony z numerem drugim, pokonał w finale lidera światowego rankingu, Rogera Federera 6:4, 7:6.

Pojedynek dwóch czołowych tenisistów świata był bardzo wyrównany, trwał dwie godziny i 10 minut. W pierwszym secie Nadal dwa razy przełamał Szwajcara, który zrewanżował się tylko jednym wygranym gemem przy serwisie rywala. W drugim secie obaj dwukrotnie potrafili pokonać przeciwnika przy jego zagrywce i w rezultacie doszło do tie-breaka. Więcej zimnej krwi zachował Nadal, wygrywając 7:5, choć Federerowi udało się obronić jedną piłkę meczową rywala.
Dla Rafaela Nadal dzisiejszy finał był drugim wygranym tym roku i 39. w całej karierze. Hiszpan zainkasował 585 tysięcy euro i 1000 punktów do rankingu, co pozwoli mu wrócić na drugie miejsce w zestawieniu.