migracja
migrator migrator 31.03.2010

Arka zremisowała z Polonią Bytom (Posłuchaj)

Arka Gdynia zremisowała z Polonią Bytom 2:2 w meczu inaugurującym 23. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy.
Bramki dla gospodarzy strzelili Szymon Sawala (samobójcza) w 53. i Tadas Labukas w 80. minucie meczu z rzutu karnego. Dla gości trafienia zanotowali Marek Bażik w 11. minucie oraz Grzegorz Podstawek w szóstej minucie doliczonego czasu gry.
Arka zremisowała, choć po pierwszej połowie wydawało się, że jest na najlepszej drodze do przegranej, a tuż przed końcem, iż powinna wygrać mecz.
Do przerwy goście prowadzili 1:0. Bytomianie mieli w pierwszej połowie przewagę, udokumentowaną golem Bażika po strzale z kilkunastu metrów. W drugiej części gry Arka zabrała się do odrabiania strat i już po ośmiu minutach wyrównała, choć gola zawdzięcza graczowi rywali Szymonowi Sawali, który zmylił bramkarza Wojciecha Skabę, kierując pikę do własnej bramki. Gospodarze podwyższyli po wykorzystanym przez Tadasa Labukasa rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką Davida Kotrysa. Kiedy wydawało się, że Arka zdobędzie trzy punkty, tuż przed końcowym gwizdkiem wyrównał Grzegorz Podstawek.
Arka po remisie zajmuje nadal 13. pozycję w tabeli, którą jednak może starcić po pozostałych meczach tej kolejki. Polonia Bytom umocniła sie na siódmym miejscu w tabeli.