Polskie Radio
migrator migrator 16.05.2010

Barcelona mistrzem Hiszpanii. Messi znowu strzela (Posłuchaj)

Barcelona zdobyła drugie z rzędu i 20. w historii klubu piłkarskie mistrzostwo Hiszpanii. Gracze z Katalonii wygrali w ostatniej kolejce 4:0 z Realem Valladolid.

Zespół Josepa Guardioli obronił tytuł, choć do ostatniego meczu nie mógł być stuprocentowo pewien zdobycia tytułu. Real Madryt tracił do lidera tylko punkt, a rywal Barcelony - Real Valladolid - walczył o utrzymanie w Primera Division.

Guardiola nie krył radości ze zdobycia tytułu przez jego drużynę:

"Duma Katalonii" nie zawiodła kibiców i stanęła na wysokości zadania. W pierwszej połowie padły dwie bramki - najpierw samobójczy gol Luisa Prieto, a wkrótce podwyższył Pedro Rodriguez. Po przerwie dwa kolejne gole strzelił Lionel Messi, dzięki czemu publiczność na Camp Nou mogła przez ostatnie 45 minut świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu, a argentyński piłkarz dodatkowo tytuł najlepszego snajpera hiszpańskiej ekstraklasy.

Real Madryt korespondencyjny pojedynek z Barceloną rozpoczął falstartem, już w 9. minucie tracąc bramkę w spotkaniu wyjazdowym z Malagą. "Królewscy", którzy znali wynik z Camp Nou, w drugiej połowie nie walczyli już o mistrzostwo, ale mimo to wyrównali po golu Rafaela van der Vaarta.
Malaga dzięki remisowi utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spadły Xerez, Real Valladolid i Tenerife.

Podsumowanie sezonu w ligach europejskich na blogu Marcina Nowaka.