migrator migrator 16.02.2010

Seth Wescott mistrzem olimpijskim w snowcrossie.

Amerykanin Seth Wescott obronił w Vancouver tytuł mistrza olimpijskiego w snowcrossie. Maciej Jodko był 28., a Mateusz Ligocki 29.
Seth WescottSeth Wescott fot.East News

Srebrny medal zdobył Kanadyjczyk Mike Robertson, a brązowy Francuz Tony Ramoin.

Finał olimpijskiego snowcrossu był bardzo emocjonujący. Twardą walkę o złoty medal stoczyli reprezentant gospodarzy Robertson i obrońca tytułu Wescott. Przez większą część finałowego wyścigu prowadził Kanadyjczyk, jednak ostatecznie górę wzięło doświadczenie Amerykanina, który dogonił swojego rywala na ostatnich metrach i na mecie wyprzedził go o pół długości deski.

Dwaj startujący w tej konkurencji Polacy odpadli w 1/8 finału. Mateusz Ligocki w trzecim biegu 1/8 finału zajął czwarte, ostatnie miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 29. pozycji. Natomiast Maciej Jodko w szóstym biegu uplasował się na trzeciej pozycji i zajął w zawodach 28. miejsce.