migrator migrator 30.05.2010

Miarczyński wygrywa w żeglarskim PŚ w Holandii

Przemysław Miarczyński zwyciężył w olimpijskiej klasie deskowej RS:X w żeglarskich regatach Pucharu Świata w Medemblik w Holandii.

Przemysław Miarczyński wygrał pięć spośród dziewięciu wyścigów, w tym tzw. medalowy po pasjonującym finiszu. Srebrny medalista MŚ 2007 na końcowych metrach przed metą wyprzedził Andreasa Carlolou z Cypru.

Piotr Myszka zakończył regaty na czwartej pozycji, chociaż przed ostatnim wyścigiem był drugi. Od startu rywalizacja przebiegała niekorzystnie dla zawodnika (AZS AWFiS Gdańsk). Po pierwszym okrążeniu żeglował na 9. miejscu. Zdołał odrobić dwa i finiszował jako siódmy. Dwaj główni jego konkurenci - Nick Dempsey z Wielkiej Brytanii oraz Nimrod Mashiash z Izraela przypłynęli przed Polakiem i wyprzedzili go w klasyfikacji generalnej zaledwie o jeden punkt.

W gronie kobiet drugie miejsce zajęła mistrzyni świata z 2007 roku Zofia Klepacka (YKP Warszawa). Dla Klepackiej był to drugi występ w regatach Pucharu Świata po rocznej przerwie macierzyńskiej.