migrator migrator 13.03.2010

HMŚ: awans Adama Kszczota

Adam Kszczot awansował do finałowego biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w katarskiej Dausze.
Adam KszczotAdam Kszczot (fot.Wikipedia)

Polak zajął w swoim biegu półfinałowym trzecie miejsce, ostatnie premiowane awansem. Kszczot uzyskał wynik 1:46,90. Przegrał z Sudańczykiem Abubaberem Kakim i Kenijczykiem Boazem Kiplagatem Lalangiem. Finałowy bieg na 800 metrów zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 15.30 polskiego czasu.

Karolina Tymińska zajmuje siódme miejsce po trzech konkurencjach rywalizacji w pięcioboju. Prowadzi Brytyjka Jessica Ennis. Liderka zgromadziła 3021 punktów, o 302 więcej od Tymińskiej. Polka nieźle spisała się w pierwszej konkurencji - biegu na 60 metrów przez płotki, po którym zajmowała 4. lokatę. Potem jednak była dopiero siódma w skoku wzwyż. W pchnięciu kulą zanotowała trzeci wynik. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie konkurencje - skok w dal i bieg na 800 metrów.

Polska sztafeta 4x400 metrów nie wystąpi. W swoim półfinale zajęła dopiero czwarte miejsce i odpadła z rywalizacji. Piotr Klimczak, Marcin Sobiech, Marcin Marciniszyn i Kamil Budziejewski uzyskali czas 3:09,86, o blisko sekundę gorszy od zwycięzców biegu - Belgów. Szybsi okazali się także reprezentanci Wysp Bahama oraz Rosji. Najlepszy wynik półfinałów uzyskali Amerykanie - 3:05,78. Finał zostanie rozegrany w niedzielę, na zakończenie mistrzostw.