migrator migrator 03.03.2010

Porażka siatkarzy Resovii w LM (Posłuchaj)

W pierwszym meczu drugiej rundy play off Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali we Włoszech z zespołem Trentino BetClic 0:3 (25:27, 18:25, 17:25).
Siatkarze Asseco Resovii RzeszówSiatkarze Asseco Resovii Rzeszów fot. East News
  • Andrzej Kowal o porażce w Lidze Mistrzów
  • Łukasz Żygadło o meczu z Resovią

Rewanż 9 marca w Rzeszowie. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju Final Four, który 10-11 kwietnia odbędzie się w Łodzi, i w półfinale będzie rywalem PGE Skry Bełchatów. Asseco Resovia chcąc zagrać w turnieju finałowym musi rewanż wygrać 3:0 i zwyciężyć w rozgrywanym do 15 tzw. złotym secie.

Resovia: Grzegorz Kosok, Rafael Redwitz, Mikko Oivanen, Marcin Wika, Aleh Akhrem, Wojciech Grzyb, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Papke, Mateusz Mika.

Siatkarze wicemistrza Polski byli równym rywalem dla klubowego mistrza świata jedynie w pierwszym secie, prowadząc nawet 8:5 w pierwszej przerwie technicznej. Później trwała wyrównana walka, a pierwszą partię zakończył pojedynczy blok na Wojciechu Grzybie.

Dwa kolejne sety już wyraźnie należały do zespołu włoskiego. Gospodarzy dominowali w każdym elemencie gry i ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Drugi trener Resovii Andrzej Kowal przyznaje, że po stronie polskiego zespołu było za dużo błędów:

Trentino BetClic w Lidze Mistrzów broni trofeum. W ekipie aktualnego lidera Serie A grają reprezentanci Włoch, Bułgarii i Brazylii, m.in. Matej Kazijski, czy Leandro Vissotto. Drugim rozgrywającym jest Łukasz Żygadło.

W pierwszej rundzie play off Trentino wyeliminowało belgijski Knack Randstad Roeselare, dwukrotnie wygrywając po 3:1.