migracja
migrator migrator 20.03.2010

Vistal Łączpol Gdynia w półfinałe Challenge Cup

Gdynianki wygrały 31:22 z holenderskim zespołem Bizztravel Dalfsen.
Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia awansowały do półfinału Challenge Cup. W sobotę pokonały u siebie holenderski Bizztravel Dalfsen 31:22 (12:11). Tydzień wcześniej polski zespół przegrał w Holandii, ale tylko 25:26.

Vistal Łączpol Gdynia - Bizztravel Dalfsen 31:22 (12:11)

Vistal Łączpol Gdynia:
Patrycja Mikszto, Paulina Górecka - Monika Stachowska 8, Katarzyna Koniuszaniec 7, Monika Głowińska 6, Karolina Szwed 4, Karolina Sulżycka 3, Aleksandra Jędrzejczyk 1, Agnieszka Białek 1, Katarzyna Duran 1, Anna Szott, Urszula Lipska, Patrycja Kulwińska, Ałła Kotowa.
Bizztravel Dalfsen: Annick Lipman, Janneke Haumerssen - Wendy Smits 10, Ellen Schutte 4, Nancy Gerritsen 3, Lynn Knippenborg 3, Petra Kamphorst 2, Martine Smeets, Fabienne Logtenberg, Jolanda Schutte, Josien Klarenbeek, Joyce Hillen, Ellen Nijentap, Marlie Mentink.

Gdynianki bardzo szybko odrobiły straty z pierwszego meczu, bo w 5. minucie po dwóch trafieniach Katarzyny Koniuszaniec i jednym Moniki Stachowskiej prowadziły 3:0, a za chwilę 5:1.

Nie zrażone takim obrotem sprawy zawodniczki Bizztravel zaczęły jednak niwelować przewagę rywalek i w 20. minucie po kontrze zakończonej przez lewoskrzydłową Ellen Schutte był remis 8:8. Będące na fali Holenderki zastopowała jednak bramkarka drużyny gospodarzy Patrycja Mikszto, która popisała się trzema udanymi interwencjami i na przerwę piłkarki Vistalu zeszły prowadząc jednym golem.

Druga połowa była już jednostronnym widowiskiem. Od mocnego uderzenia rozpoczęła ją Karolina Szwed, która zdobyła trzy bramki z rzędu. Czwartą dołożyła Karolina Sulżycka, dzięki czemu Vistal wygrywał w 35. minucie 16:12. Gdynianki poszły za ciosem i 9 minut później po bramce Stachowskiej zwiększyły różnicę do sześciu trafień - 22:16. Pomimo wysokiego prowadzenia nie zwolniły tempa i dopingowane przez 1500 kibiców zdołały jeszcze powiększyć swoją przewagę.