migracja
migrator migrator 10.04.2010

Dwa gole Adama Matuszczyka dla FC Koeln

Adam Matuszczyk zdobył dwa gole dla FC Koeln w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu niemieckiej ekstraklasy z Hoffenheim.
To pierwsze i drugie trafienie polskiego piłkarza w historii jego występów w Bundeslidze.

21-letni pomocnik, który rozegrał całe spotkanie, pokonał golkipera Hoffenheim Daniela Haasa w 46. i 82. minucie. Pierwsza z tych bramek padła po ładnym strzale z ponad 20 metrów. Przy drugiej asystował pochodzący z Polski reprezentant Niemiec Lukas Podolski.

Matuszczyk, zawodnik reprezentacji Polski juniorów, otrzymał powołanie do seniorskiej kadry Franciszka Smudy na styczniowy turniej o Puchar Króla w Tajlandii. Ostatecznie nie poleciał jednak do Azji, ponieważ nie otrzymał zgody na wyjazd od swojego klubu.

Porażkę poniosła drużyna Jakuba Błaszczykowskiego - Borussia Dortmund, która uległa na wyjeździe FSV Mainz 0:1. Reprezentant Polski przebywał na boisku do 69. minuty.

Błaszczykowski, podobnie jak Podolski, zagrał w sobotę z czarną opaską, oddając w ten sposób hołd ofiarom tragicznego wypadku samolotu prezydenckiego w okolicach Smoleńska.

Niespodzianką sobotnich meczów jest porażka wicelidera Schalke z walczącym o utrzymanie Hannoverem 2:4.

Zawiodła również ostatnia w tabeli Hertha Berlin, która uległa u siebie świetnie spisującemu się w rundzie wiosennej VfB Stuttgart 0:1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek, natomiast napastnik Herthy Artur Wichniarek wszedł na boisko w 82. minucie (zdążył zobaczyć jeszcze żółtą kartkę).

Lider, Bayern Monachium, gra w sobotę wieczorem w Leverkusen z trzecim w tabeli Bayerem.