Polskie Radio
migrator migrator 29.05.2010

Sansacja na French Open. Roddick odpada z turnieju

Andy Roddick nie zagra w czwartej rundzie wielkoszlemowego French Open. Amerykanin, rozstawiony z numerem 6., sensacyjnie przegrał z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim 4:6, 4:6, 2:6.

Roddick jest najwyżej dotąd rozstawionym zawodnikiem, który już pożegnał się z turniejem. Mało kto spodziewał się, że przegra z o wiele niżej notowanym przeciwnikiem, który do turnieju głównego na kortach Rolanda Garrosa przedzierał się przez eliminacje, a potem nie trafiał na zbyt wymagających rywali.
Urodzony w Tbilisi, ale reprezentujący Rosję Gabaszwili zajmuje dopiero 114. miejsce w rankingu ATP, a mimo to stanie przed szansa gry o ćwierćfinał - jego rywalem będzie Hiszpan David Ferrer (9) bądź Austriak Juergen Melzer (22).

Serena Williams awansowała do czwartej rundy tenisowego French Open. Liderka światowego rankingu nie bez problemów uporała się z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową (29), pokonując ją 6:1, 1:6, 6:2.
Po pierwszym secie wydawało się, że Amerykanka rozprawi się z rywalką równie szybko jak z poprzednią przeciwniczką, Julią Goerges, z którą pojedynek nie trwał nawet godziny. Tymczasem Pawliuczenkowa gładko wygrała drugiego seta, który dla Williams był pierwszym przegranym podczas turnieju. W trzeciej partii faworytka odżyła, ostatecznie zwyciężając.
W walce o ćwierćfinał rywalką Sereny Williams będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Marion Bartoli (13) a Shahar Peer (18).