migrator migrator 09.03.2010

Adam Małysz na podium! Ammann znowu wielki!

Simon Ammann znowu wygrywa! Adam Małysz w Koupi znowu drugi.
Adam MałyszAdam Małysz fot. East News

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuopio. Polak skoczył 123 i 123,5 m.

Konkurs wygrał Simon Ammann. Szwajcar skoczył 128,5 m i 126,5 m. Trzecie miejsce zajął Norweg Anders Jacobsen, który miał 121 i 126,5 m.

Kamil Stoch zajął 21. miejsce, a Łukasz Rutkowski 30.

Adam Małysz po raz 81. stanął na podium Pucharu Świata.

Simon Ammann dzięki temu zwycięstwu zdobył kolejne 100 pucharowych punktów i jest już bardzo blisko zdobycia Kryształowej Kuli. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma 1449 punktów - 183 więcej od zajmującego drugie miejsce Austriaka Gregora Schlierenzauera, który dzisiaj zakończył zawody dopiero na 11. pozycji. A do zakończenia pucharowej rywalizacji pozostały już tylko dwa konkursy - 12 marca w Lillehammer i dwa dni później w Oslo. Trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje Austriak Thomas Morgenstern, który zgromadził 854 punkty. Adam Małysz z 702 punktami zajmuje szóste miejsce. Polaka wyprzedzają jeszcze dwaj inni Austriacy - Andreas Kofler i Wolfgang Loitzl.