migracja
migrator migrator 28.03.2010

Puchar Ligii dla Olympique Marsylia

Zawodnicy Olympique Marsylia triumfowali w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Ligi. W finale podopieczni Didiera Deschampsa zwyciężyli Girondins Bordeaux 3:1.
To pierwsze trofeum Marsylczyków po blisko 17 latach.
Od początku spotkanie przewagę osiągnęli zawodnicy Olympique. W bramce Bordeaux świetnie spisywał się Ulrich Rame, który obronił strzały Hatema Ben Arfy i Brandao. "Les Phoceens" dopięli swego po godzinie gry, z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Lucho Gonzalez a głową bramkę zdobył Souleymane Diawara. Kolejny cios nadszedł 6 minut później, podanie Ben Arfy mocnym uderzeniem na gola zamienił Mathieu Valbuena. Ten sam zawodnik był współautorem kolejnej bramki dla Marsylii, po jego podaniu futbolówkę do własnej siatki skierował Mathieu Chalme. Bordeaux zdołało odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 84 minucie dokładne wrzucenie piłki z rzutu wolnego strzałem głową wykorzystał Ludovic Sane.