migrator migrator 22.05.2010

Widzew Łódź znów wygrywa

Widzew Łódź już zapewnił sobie awans do Ekstraklasy. Ekipa Pawła Janasa nie odpuszcza jednak rywalom. Po zaciętym spotkaniu pokonała MKS Kluczbork 3:2

Wyniki meczów 31. kolejki 1. ligi piłkarskiej:

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Zahorski (41), 0:2 Adrian Świątek (60), 1:2 Piotr Madejski (78), 1:3 Adrian Świątek (80), 1:4 Paweł Strąk (86).
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Szymon Salski.Górnik Zabrze: Marcin Wodecki.
Sędzia: Marek Karkut (Warszawa). Widzów 4˙500.

GKP Gorzów Wlkp. - Motor Lublin 2:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Rafał Król (4), 0:2 Marcin Popławski (28), 1:2 Adrian Łuszkiewicz (30), 2:2 Emil Drozdowicz (37).
Żółta kartka - GKP Gorzów Wlkp.: Grzegorz Wan.Motor Lublin: Przemysław Żmuda, Damian Falisiewicz.
Sędzia: Sebastian Słupiński (Sieradz). Widzów 1˙200.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Sławomir Nazaruk (25), 0:2 Dawid Sołdecki (57), 0:3 Janusz Surdykowski (75), 1:3 Piotr Szymiczek (90).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Krzysztof Radwański.
Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa). Widzów 800.

Warta Poznań - Znicz Pruszków 2:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Jacek Falkowski (5), 1:1 Piotr Reiss (38), 1:2 Tomasz Chałas (45-karny), 2:2 Tomasz Bekas (45+03), 2:3 Tomasz Chałas (85).
Żółta kartka - Warta Poznań: Paweł Ignasiński, Damian Seweryn, Krzysztof Strugarek, Piotr Reiss, Arkadiusz Miklosik.Znicz Pruszków: Jacek Falkowski.
Sędzia: Michał MUlarczyk (Skierniwiece). Widzów 300.
Mecz rozpoczął się z 1,5-godzinnym opóźnieniem, gdyż nad Poznaniem przeszła ogromna ulewa. Mimo prób osuszenia murawy, mecz toczył się w fatalnych warunkach.

Widzew Łódź - MKS Kluczbork 3:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Waldemar Sobota (25), 0:2 Michał Glanowski (43), 1:2 Marcin Robak (71), 2:2 Przemysław Oziębała (73), 3:2 Darvydas Sernas (90+1).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Łukasz Broź.MKS Kluczbork: Piotr Stawowy. Czerwona kartka - MKS Kluczbork: Piotr Stawowy (93-niesportowe zachowanie).
Sędzia: Marcin Roguski (Warszawa), od 38. minuty Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 5˙500.
W 35. minucie meczu arbiter główny Marcin Roguski doznał kontuzji uda. Zastąpił go sędzia techniczny Krzysztof Jakubik, który od 38. minuty prowadził spotkanie.

KSZO Ostrowiec Św. - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Adam Cieśliński (50-karny), 2:0 Jakub Cieciura (53), 3:0 Marcin Folc (58), 3:1 Arkadiusz Aleksander (77).
Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Jan Froehlich, Dariusz Gawęcki.
Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz). Widzów 1˙000.

Wisła Płock - Flota Świnoujście 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Grudzień (26), 2:0 Marcin Pacan (32), 2:1 Damian Krajanowski (59).
Żółta kartka - Wisła Płock: Łukasz Masłowski, Łukasz Juszkiewicz, Rafał Grzelak.Flota Świnoujście: Przemysław Rygielski.
Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec). Widzów 2˙000.
Zwycięstwo piłkarzy było prezentem dla trenera Jana Złomańczuka, który dziś kończy 60 lat.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Ndabenkulu Ncube (35).
Żółta kartka - GKS Katowice: Daniel Małkowski, Arkadiusz Kowalczyk.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Jacek Broniewicz, Juraj Dancik.
Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów). Widzów 2˙000.

Pozostałe mecze kolejki

2010-05-29:

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin

Tabela

(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Stal Stalowa Wola 31 3 10 18 28-56 19 -28

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują bezpośrednie mecze