migracja
migrator migrator 29.04.2010

Liga Europejska: Atletico Madryt w finale

Zespół Atletico Madryt został po dogrywce drugim finalistą piłkarskiej Ligi Europejskiej. W finale pierwszej edycji tych rozgrywek hiszpański klub zmierzy się z angielskim Fulham Londyn.
W rewanżowym meczu półfinałowym Atletico Madryt przegrało na Anfield Road z Liverpoolem 1:2. Awansowało jednak dzięki bramce strzelonej na wyjeździe. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w stolicy Hiszpanii Atletico wygrało bowiem 1:0. Bramkę na wagę awansu w tym meczu strzelił dla Atletico Diego Forlan w 12. minucie dogrywki. Wcześniej dla Liverpoolu strzelali Alberto Aquilani w 44. minucie meczu oraz Yossi Benayoun w 5. minucie dogrywki.
W drugim meczu półfinałowym Fulham pokonał u siebie HSV Hamburg 2:1. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 0:0, co dało awans londyńczykom. Gole dla ekipy z Craven Cottage zdobyli dziś Simon Davies w 69. minucie i Zoltan Gera w 76. minucie, a dla Hamburgera SV - Mladen Petrić w 22. minucie.
Liga Europejska w tym sezonie zastąpiła rozgrywki o Puchar UEFA.

Liverpool - Atletico 2:1 (1:0) po dogrywce; awans - Atletico