migracja
migrator migrator 26.03.2010

Paulina Maciuszek mistrzynią Polski. Justyna Kowalczyk nie startowała

Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) zdobyła w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach złoty medal mistrzostw Polski w biegu narciarskim na 5 km techniką klasyczną.
 Bieg na 10 km, także klasykiem wygrał jej kolega klubowy Maciej Kreczmer. Pod nieobecność trzykrotnej medalistki igrzysk w Vancouver i zdobywczyni wszystkich Kryształowych Kul w sezonie 2009/2010 Justyny Kowalczyk bieg na 5 km techniką klasyczną o mistrzostwo Polski wygrała na Polanie Jakuszyckiej olimpijka z Vancouver Paulina Maciuszek (LKS Poroniec poronin). Wyprzedziła czwartkową triumfatorkę sprintu Sylwię Jaśkowiec (AZS AWF Katowice) o 2,90 s. Trzecie miejsce zajęła Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane) - strata 50,30.

Maciej Kreczmer ma już dwa tytuły mistrza Polski. W czwartek wygrał sprint, a w piątek okazał się najlepszy na 10 km techniką klasyczną. Dystans pokonał w czasie 30.20,30. Drugi był Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - strata 1.12,00, a trzeci Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice) - 1.36,90.