migracja
migrator migrator 18.03.2010

Oslo: Fourcade wygrał, Sikora daleko

Francuz Martin Fourcade wygrał w Oslo-Holmenkollen bieg na 10 kilometrów biatlonowego Pucharu Świata.
Drugie miejsce zajął Rosjanin Maksim Czudow, a trzecie Austriak Christoph Sumann. Tomasz Sikora zajął dalekie, 42. miejsce. Polak w dwóch strzelaniach zrobił dwa błędy i musiał zrobić dwie karne rundy. Łukasz Witek zajął 99. miejsce, a Sebestian Witek był 103.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Christoph Sumann. Drugie miejsce zajmuje Noeweg Emil Hegle Svendsen, a trzecie Rosjanin Jewgienij Ustiugow. Sikora jest na 15. pozycji.

Niemka Simone Hauswald zwyciężyła w biathlonowym sprincie na 7,5 kilometra w Oslo-Holmenkollen. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, trzecia pozycja przypadła Szwedce Annie-Carin Olofsson-Zidek.
Polki wypadły w stolicy Norwegii słabo. Najlepsza z nich- Weronika Nowakowska była 27.,Agnieszka Nowakowska ukończyła bieg na 39 pozycji, zaś Magdalena Nykiel- 77.