Czwórka
migrator migrator 16.02.2010

Wygrane Lyonu i Manchesteru United

Dwie bramki Wayne'a Rooneya przesądziły o wyjazdowej wygranej Manchesteru United z AC Milan 3:2.
Paul ScholesPaul Scholes (fot.East News)

We wtorek rozegrano dwa spotkania 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W Mediolanie miejscowy AC Milan podejmował mistrza Anglii Manchester United. W pierwszych dwóch kwadransach spotkanie układało się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili od 3. minuty za sprawą trafienia Brazylijczyka Ronaldinho. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Paul Scholes i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po wznowieniu gry do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście, którzy szybko wykorzystali zadyszkę gospodarzy zdobywając dwie kolejne bramki, których autorem był Wayne Rooney. Podopieczni Leonardo zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Clarence Seedorfa i przegrali ostatecznie 2:3.

W drugim wtorkowym spotkaniu Olympique Lyon pokonał z Realem Madryt 1:0, a jedyne trafienie było dziełem Kameruńczyka Jeana Makouna, który w 47. minucie pokonał Ikera Casillasa.