migrator migrator 05.05.2010

San Jose o krok od finału konferencji

Hokeiści San Jose Sharks są bliscy awansu do finału Konferencji Zachodniej NHL. W trzecim meczu pokonali Detroit Red Wings 4:3 po dogrywce.

W rywalizacji best-of-seven popularne Rekiny prowadzą już 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla Detroit. Bramki dla gospodarzy strzelali Tomas Holmstroem i Daniel Cleary. Kontaktowego gola dla Sharks zdobył Devin Setoguchi na 4 sekundy przed końcem pierwszej odsłony. W drugiej tercji było już 3:1 dla Red Wings po golu Henrika Zetterberga. Trzecia odsłona należała do San Jose, a bramki zdobywali wówczas Joe Thornton i Logan Couture. Gospodarzy pogrążył w ósmej minucie dogrywki Patrick Marleau.

Od 1970 roku to szósty przypadek gdy Detroit przegrywa 0:3 w serii play-off. Do tej pory nigdy nie udało im się wygrać serii, w której przegrali trzy pierwsze spotkania

Na Wschodzie obrońcy Pucharu Stanleya, Pittsburgh Penguins, pokonali na wyjeździe Montreal Canadiens 2:0. W rywalizacji best-of-seven Pingwiny prowadzą 2:1. Montreal po raz ostatni przegrało do zera u siebie w play-off 27 lat temu. 4. w karierze czyste konto w play-off zachował Marc Andre Fleury. Obie bramki dla Pittsburgha padły w trzeciej tercji, a ich autorami byli Jewgienij Małkin i Pascal Dupuis.