migrator migrator 16.06.2010

Remis w finale NBA - zadecyduje 7. mecz

Los Angeles Lakers wygrali po raz trzeci i o mistrzostwie NBA zadecyduje siódmy mecz.
Kobe BryantKobe Bryant (fot.East News)

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali we własnej hali Boston Celtics 89:67 w szóstym meczu finału ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 3-3.

Po dwóch porażkach z rzędu w Bostonie "Jeziorowcy" wyczerpali limit błędów. Kolejne zwycięstwo "Celtów" dałoby im tytuł mistrzowski. Świadomi tego i wsparci dopingiem swoich kibiców, Lakers już po pierwszej kwarcie prowadzili dziesięcioma punktami.

Goście ustępowali zespołowi Phila Jacksona w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Tylko co trzeci rzut z gry przynosił punkty Celtics i do przerwy przegrywali już 31:51. Nie lepiej wyglądała walka na tablicach. W całym meczu druyżyna z Bostonu zebrała 39 piłek, rywale aż 52.

W trzeciej i czwartej kwarcie zespół z "Miasta Aniołów" dalej kontrolował przebieg gry. Do zwycięstwa 89:67 tradycyjnie poprowadził go Kobe Bryant. Zdobył 26 punktów i miał 11 zbiórek. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Ray Allen - 19 punktów.

"Zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Teraz z tym samym zapałem musimy przystąpić do siódmego meczu" - powiedział Bryant.

Decydujące spotkanie w czwartek, również w Los Angeles.