Polskie Radio
migrator migrator 20.06.2010

Luksemburczyk lepszy od Armstronga w wyścigu Dookoła Szwajcarii

Frank Schleck wygrał kolarski wyścig Dookoła Szwajcarii. Luksemburczyk z grupy Saxo Bank po ostatnim, dziewiątym etapie, zanotował czas o 12 sekund lepszy od Amerykanina Lance'a Armstronga (RadioShack).

Trzecią pozycję wywalczył Duńczyk Jakob Fuglsang (Saxo Bank) - 17 sekund straty.

Dzisiejszą 27-kilometrową indywidualna jazdę na czas wokół Liestal wygrał Niemiec Tony Martin, przed Szwajcarem Fabianem Cancellarą (Saxo Bank) i Amerykaninem Davidem Zabriskie (Garmin).
Jedyny Polak w stawce, Michał Gołaś (Vacansoleil) zajął dziś 86. miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 90. pozycji.

Żaden z zawodników, którzy zajmowali pierwsze trzy miejsca przed ostatnim etapem, nie utrzymał miejsca na podium. Dotychczasowy lider, Holender Robert Gesink (Rabobank), ukończył wyścig na 5. pozycji.