migrator migrator 22.06.2010

Wimbledon: awans Agnieszki Radwańskiej (posłuchaj)

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu. Pierwszy mecz wygrała także liderka światowego rankingu Serena Williams.

Radwańska pokonała w dwóch setach Węgierkę Mellindę Czink 6:3, 6:3. Mecz trwał godzinę i 14 minut, podczas których przewaga Polki, rozstawionej z numerem 7., nie ulegała wątpliwości. W drugiej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni pojedynku Alberta Brianti (Wlochy) - Jill Craybas (USA).
Bez problemu drugą rundę osiągnęła także Serena Williams, która wygrała z Portugalką Michelle Larcher de Brito 6:0, 6:4. W drugiej rundzie Amerykanka zmierzy się z Rosjanką Anną Czakwetadze.
Do drugiej rundy awansowały dziś już także: Włoszka Flavia Pennetta (10), Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (19) i Chinka Jie Zheng (23).