Dominik Panek 28.06.2010

Agnieszka Radwańska kończy przygodę z Wimbledonem

Agnieszka Radwańska na czwartej rundzie zakończyła udział w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polka, rozstawiona z numerem 7., przegrała walkę o ćwierćfinał z Chinką Na Li (9) 3:6, 2:6. Mecz trwał godzinę.

Pierwszego seta znakomicie zaczęła Na Li, która wygrała pierwsze trzy gemy. Radwańskiej udało się bez straty punktu nadrobić jednego gema, ale po chwili przegrywała już 1:4. Polka grała coraz lepiej, ale set zakończył się wygraną Chinki 6:3.
W drugiej odsłonie już na początku Na Li przełamała Polkę. W drugim gemie "Isia" miała szansę na breakpointa, ale jej nie wykorzystała. Chinka zaczęła jednak popełniać więcej błędów, co pozwoliło Radwańskiej na wyrównanie do stanu 2:2. Później jednak do głosu znów zaczęła dochodzić Na Li, która cieszyła się z czterech kolejno wygranych gemów i zwycięstwa w całym meczu.

Dla Agnieszki Radwańskiej porażka w czwartej rundzie to najgorszy wynik na Wimbledonie od 2007 roku. W ostatnich dwóch latach dochodziła do ćwierćfinałów.

Z turniejem pożegnała się już także "czwórka" - Serbka Jelena Janković, którą, oprócz Rosjanki Wiery Zwonariowej (21), wyeliminowała kontuzja. Serbka skreczowała przy stanie 6:1, 3:0 dla rywalki.