Marcin Nowak 09.07.2010

Rafael Nadal udziałowcem w Realu Mallorca

Ośmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, 24-letni hiszpański tenisista Rafael Nadal został udziałowcem przeżywającego kłopoty finansowe klubu piłkarskiego Real Mallorca.

Jako asystent trenera będzie pracował tam jego wujek Miguel Angel Nadal.

Pomoc Realowi Mallorca jest dla mnie sprawą honorową - przyznał Rafael Nadal, który urodził się w Manacor na Majorce, ale kibicuje piłkarzom Realu Madryt.

Szacuje się, że drużyna z Wysp Balearskich ma zadłużenie sięgające 85 milionów euro (104 miliony dolartów).

Niedawno szkoleniowcem Realu Mallorca został dawny reprezentant Danii Michael Laudrup. Jego asystentem będzie Miguel Angel Nadal, prywatnie wujek najlepszego tenisisty na świecie, a w przeszłości zawodnik słynnej Barcelony i uczestnik mistrzostw świata oraz Europy.

Kilka dni temu Rafael Nadal triumfował na kortach Wimbledonu, pokonując w finale Czecha Tomasa Berdycha. To jego ósme zwycięstwo w imprezie z cyklu Wielkiego Szlema. W Londynie wygrał poprzednio w 2008 roku.

W niedzielę Nadal będzie obecny na finałowym meczu piłkarskich mistrzostw świata Hiszpania - Holandia w Johannesburgu.