Polskie Radio
Darek Matyja 22.07.2010

LE: Wisła i Ruch w w trzeciej rundzie!

Wisła Kraków rozgromiła 5:0 z FC Siauliai, a Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował z Valetta FC.
Paweł BrożekPaweł Brożek fot.wislakrakow.pl

Wisła Kraków bez kłopotu awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Piłkarze z Krakowa wygrali aż 5:0, choć po pierwszej połowie było tylko 1:0, po strzale Piotra Brożka, w 23 minucie.

W trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej piłkarze Wisły Kraków zagrają z Karabachem Agdam. W czwartek Azerowie wyeliminowali Portadown FC (Irlandia Północna). Wprawdzie zremisowali u siebie 1:1, ale tydzień wcześniej wygrali na wyjeździe 2:1.

Wisła Kraków - FC Siauliai 5:0 (2:0)
Bramki: Piotr Brożek (23), Maciej Żurawski (47), Junior Diaz (62), Paweł Brożek (65), Rafał Boguski (90).
Żółta kartka - FC Siauliai: Deivydas Lunskis. Czerwona kartka - FC Siauliai: Tomas Kancelskis (16-brutalny faul).
Sędziował: Joao Ferreira (Portugalia). Widzów 3500.

Ruch Chorzów także wywalczył awans, choć styl w jakim to zrobił pozostawia wiele do życzenia. Chorzowianie bezbramkowo zremisowali z Maltańczykami, co zapewniło im awans, gdyż tydzień temu na Malcie było 1:1.

Ruch w trzeciej rundzie zagra z Austrią Wiedeń w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. W czwartek wiedeńczycy wyeliminowali bośniacki NK Siroki Brijeg. W pierwszym spotkaniu Austria zaledwie zremisowała u siebie 2:2, ale w rewanżu wygrała 1:0. Jedyną bramkę dla gości zdobył Zlatko Junuzovic w 80. minucie.

Ruch Chorzów - Valletta FC 0:0

Żółte kartki: Gabor Straka (Ruch), Denni (Valletta FC).

Sędziował: Andrea De Marco (Włochy). Widzów: 8500.

Spotkania trzeciej rundy eliminacji odbędą się 29 lipca i 5 sierpnia.