Marcin Nowak 04.08.2010

Thomas Lurz mistrzem Europy na 10 km

Niemiec Thomas Lurz zdobył złoty medal na odbywających się w Budapeszcie mistrzostwach Europy w pływaniu. 10 km na otwartym akwenie przepłynął w czasie 1:54.22,5 s.
Thomas Lurz podczas zawodów pływackich na otwartym akwenieThomas Lurz podczas zawodów pływackich na otwartym akweniefot. Wikipedia

Zawody rozegrane zostały na jeziorze Balaton. Niemiecki pływak obronił tytuł wywalczony przed dwoma laty w Dubrowniku.

Drugie miejsce zajął aktualny mistrz świata Włoch Valerio Cleri, a trzecie Rosjanin Jewgienij Draczew. Dla Lurza to już trzeci złoty medal mistrzostw Starego Kontynentu. Najlepszy był także cztery lata temu także na Węgrzech. Polacy w konkurencjach rozgrywanych na otwartym akwenie nie startują.

Wśród kobiet na dystansie 5 km triumfowała Rosjanka Jekaterina Seliwiercowa. Pozostałe miejsca na podium zajęły Greczynki.

Polacy w konkurencjach rozgrywanych na otwartym akwenie nie startują.