Paweł Gawlik 13.08.2010

Małysz poza podium w Courchevel

Adam Małysz zajął czwarte miejsce w konkursie skoków narciarskich na igielicie w Courchevel, zaliczanego do Letniej Grand Prix. Wygrał Japończyk Daiki Ito.
Małysz poza podium w Courchevelfot. Wikipedia

Na podium znaleźli się też Austriacy Thomas Morgenstern i David Zauner, którzy ex aequo uplasowali się na drugiej pozycji. Małysz prowadził po pierwszej serii, w której skoczył 134 metry. Ito był drugi (za skok na 133,5 metra), a Zauner - trzeci (127 metrów). W finałowej serii Polak wylądował na 125 metrze, co zepchnęło go na czwartą pozycję. Ito poszybował na 130, Morgenstern na 131,5 metra, natomiast Zauner oddał najdłuższy skok w serii - 132 metry.

Pozostali polscy skoczkowie ukończyli zawody poza pierwszą dziesiątką. Dawid Kubacki zajął 11. miejsce, Krzysztof Miętus - 14., Stefan Hula - 22., a Maciej Kot nie zakwalifikował sie do finałowej trzydziestki.