Paweł Gawlik 13.08.2010

Świetny występ polskich tyczkarzy

Łukasz Michalski wygrał, a Przemysław Czerwiński zajął 3. miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.
Świetny występ polskich tyczkarzyfot. Wikipedia

Michalski jako jedyny uzyskał wysokość 5,71 metra. Drugi w klasyfikacji Amerykanin Derek Miles skoczył 5,61 m, a Przemysław Czerwiński - 5,51 metra.

W mało sprzyjających warunkach atmosferycznych nie poradzili sobie m.in. mistrz olimpijski i świata Australijczyk Steve Hooker, mistrz Europy Francuz Renaud Lavillenie, którzy nie zaliczyli żadnej wysokości.

- Nawet 20 groszy bym nie postawił, że wygram dzisiejszy konkurs - cieszył się Michalski po zawodach - Cała śmietanka światowej tyczki, która obecnie jest w dobrej formie, uczestniczyła w tym konkursie. Nigdy w życiu bym nie przypuścił, że ja mógłbym zająć pierwsze miejsce.

W rzucie dyskiem siódme miejsce zajęła Joanna Wiśniewska, która uzyskała 57,77 metra. Wygrała Kubanka Yarelis Barrios (65,62).

Bieg na 100 metrów wygrał Amerykanin Tyson Gay. Lekkoatleta przebiegł ten dystans w 9,78 sekundy, co jest najlepszym rezultatem w tym roku. Gay, który przed tygodniem pokonał samego Usaina Bolta, tym razem pojawił się na mecie przed Jamajczykiem Yohanem Blakem (9,89) oraz Richardem Thompsonem z Trynidadu i Tobago (10,05).