Marcin Nowak 25.08.2010

Polacy bez medalu przed zakończeniem Singapur 2010

Na dzień przed zakończeniem 1. Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich odbywających się w Singapurze Polska reprezentacja nie powiększyła dorobku medalowego.

Najbliżej podium znalazł się Patryk Sokół, piąty w slalomie kajakarstwa górskiego.

Zawodnik Piasta Człuchów został wyeliminowany w czwartej rundzie konkurencji C1. Zwycięzcą został Xiaodong Wang z Chin.

Reprezentanci Polski nie zdobyli żadnego medalu w żeglarstwie. Hanna Idziak (SKŻ Sopot) w klasie techno 293 zajęła ósme miejsce, wygrała Siripon Kaewduang-Ngam z Tajlandii. W rywalizacji mężczyzn w tej klasie kolega klubowy Idziak Robert Pellowski był 11., a zwycięzcą został zawodnik z Izraela Mayan Rafic. Sara Piasecka (Baza Mrągowo) w klasie Byte CII zajęła dwunastą lokatę, złoty medal dla Austriaczki Lary Vadlau.

Konrad Kulpa (UKS 23 Lublin) i Mołdawianka Olga Bliznet (team Europa4) odpadli w 1/8 finału turnieju mikstów w tenisie stołowym, po porażce reprezentantami Singapuru.

Drużyna "Paryż", w której wystąpiła judoczka Maja Rasińska (KS Gwardia Bielsko-Biała), odpadła z turnieju mikstów w pierwszej rundzie, przegrywając z zespołem "Tokio" 3:5.

Polacy w 1. Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich zdobyli dziewięć medali: dwa złote, dwa srebrne i pięć brązowych. Dorobku tego już nie powiększą, ponieważ nie wystąpią w finałach ostatniego dnia zawodów.

W Singapurze występuje 3500 sportowców w wieku 14-18 lat z 205 krajów. Polskę reprezentuję 43 zawodników i zawodniczek. Zakończenie imprezy 26 sierpnia.