Marcin Nowak 30.08.2010

Primera Division: Tylko remis w debiucie Mourinho

Real Madryt od remisu rozpoczął nowy sezon hiszpańskiej Primera Division. "Królewscy" po bezbramkowym wyjazdowym meczu podzielili się punktami z Realem Mallorca.
Jose MourinhoJose Mourinhofot. Wikipedia

Pierwszy mecz pewnie wygrali natomiast obrońcy tytułu - Barcelona - która pokonała w Santander Racing 3:0 i jest wiceliderem.

Real z kilkoma nowymi zawodnikami w składzie, ale też bez kontuzjowanego Kaki, nie potrafił poradzić sobie z rywalem z Majorki. Trzech punktów nie zapewnili madrytczykom ani Angel Di Maria, ani niemieckie gwiazdy Sami Khedira i Mesut Oezil, którzy weszli na murawę w drugiej połowie.

Udany debiut ligowy w Barcelonie miał za to David Villa. Napastnik sprowadzony z Valencii strzelił w drugiej połowie trzeciego gola dla Katalończyków. Wcześniej zwycięstwo zapewnili Barcelonie już w pierwszej części gry Lionel Messi i Andres Iniesta.

W pozostałych dzisiejszych meczach Espanyol pokonał Getafe 3:1, Real Sociedad wygrał 1:0 z Villarealem, Deportivo La Coruna zremisowało 0:0 z Realem Saragossa, a identycznym wynikiem zakończył się mecz Osasuny Pampeluna z Almerią. Liderem po pierwszej kolejce jest Sevilla, która wygrała swój sobotni mecz z Levante 4:1.