Marcin Nowak 06.09.2010

Agnieszka Radwańska definitywnie żegna się z US Open

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko na trzeciej rundzie zakończyły udział w rozgrywkach deblowych wielkoszlemowego US Open.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafot. Reuters

Polsko-rosyjska para, rozstawiona z numerem 10., przegrała mecz o wejście do ćwierćfinału z turniejową "piątką" - amerykańsko-australijskim duetem Lisa Raymond/ Rennae Stubbs 4:6, 6:7.

Radwańska i Kirilenko prowadziły wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalkami do stanu 4:4 w pierwszym secie. Kolejne dwa gemy - i w efekcie całego seta - przegrały.

W drugiej odsłonie Raymond i Stubbs początkowo pewnie prowadziły, jednak Polce i Rosjance udało się doprowadzić do remisu 5:5. Potem było 6:6 i o zwycięstwie decydował tie-break, który Amerykanka i Australijka rozpoczęły od prowadzenia 3:0 i ostatecznie gładko wygrały "dogrywkę" 7:1.

Agnieszka Radwańska była ostatnią polską tenisistką, grającą na nowojorskich kortach. Wcześniej sama odpadła w singlu, podobnie jak jej siostra Urszula, która rywalizowała też w deblu. Z turniejem pożegnały się także deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które grały z zagranicznymi partnerkami.

Polskimi akcentami w US Open pozostają debliści - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali dziś do ćwierćfinału, a w 3. rundzie walka czeka Łukasza Kubota, występującego z Austriakiem Oliverem Marachem.