Marcin Nowak 13.09.2010

Vuelta: Samotna ucieczka i triumf Mikela Nieve

Hiszpan Mikel Nieve wygrał po samotnej ucieczce 16. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, którego trasa o długości 181,5 km prowadziła z Gijon do Alto de Cotobello.
Vuelta a EspanaVuelta a Espanafot. Reuters

Drugie miejsce ze stratą nieco ponad minuty zajął Frank Schleck z Luksemburga, a trzecie Belg Kevin De Weert.

Czwarte miejsce zajął Joaquin Rodriguez, który dzięki temu został liderem klasyfikacji generalnej wyścigu. Hiszpan zepchnął na drugą pozycję Vicenzo Nibaliego, który minał metę na 10. pozycji.

Włoch ma teraz 33 sekundy straty do Rodrigueza. Trzecie miejsce zajmuje inny hiszpański kolarz Ezequiel Mosquera, który do lidera traci 53 sekundy.

Po dniu odpoczynku, w środę dojdzie między tymi kolarzami do być może rozstrzygającego pojedynku w jeździe indywidualnej na czas wokół miejscowości Penafiel (46 km). Rodriguez będzie bronić 33-sekundowej przewagi. Faworytem tej próby wydaje sie jednak Nibali.