Paweł Gawlik 17.09.2010

Xu Jie ostatnią medalową nadzieją (posłuchaj)

Xu Jie awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych w Ostrawie mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Sztuka ta nie udała się innym Polakom - Li Qian i Danielowi Górakowi.
Xu Jie ostatnią medalową nadzieją (posłuchaj)fot. PAP/EPA

Xu Jie pokonała w meczu 1/8 finału po zaciętej walce Rumunkę Elizabetę Samarę 4:3 (11:4, 7:11, 11:7, 3:11, 8:11, 11:6, 11:8). Z rozgrywkami na 1/8 finału pożeganała się inna naturalizowana Chinka w reprezentacji Polski - Li Qian, która przegrała pojedynek o wejście do ćwierćfinału z Białorusinką Wiktorią Pawlowicz 2:4 (11:9, 11:8, 7:11, 9:11, 11:13, 4:11).

Wcześniej Xu Jie wraz z Natalią Partyką odpadła w ćwierćfinale rozgrywek deblowych. Polki zdobyły za to medal - brązowy - w turnieju drużynowym.

Daniel Górak przegrał pojedynek 1/8 finału turnieju mężczyzn z Niemcem Christianem Suessem 0:4 (8:11, 4:11, 9:11, 7:11). Górak był ostatnim polskim pingpongistą, grającym w mistrzostwach. W 3.rundzie odpadł Wang Zeng Yi, a w 2. rundzie - Jakub Kosowski. Lucjan Błaszczyk nie przystąpił do zawodów z powodu choroby. Także w rozgrywkach deblowych Polacy odpadli dość szybko, a w turnieju drużynowym zajęli 9. miejsce.

W sobotę Xu Jie czeka pojedynek ćwierćfinałowy z Litwinką Rutą Paskauskiene.